Skip to main content
Rate this post

مواد شیمیایی آزمایشگاهی در آزمایشگاه ها به عنوان اصلی ترین مواد مورد استفاده محسوب می شوند به طوری که تمام وسایل و دستگاه های آزمایشگاهی معمولا برای آنالیز و تجزیه تحلیل اجزای سازنده یک ماده از مواد شیمیایی آزمایشگاهی با عناصر معلوم و مشخص به کار می روند در حالی که مواد شیمیایی یا همان مواد شیمیایی عمومی به موادی اطلاق می‌شود که در کاربردهای روزمره، صنعتی یا خانگی استفاده می‌شوند.

گرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی روی بسته بندی کنار نام ماده و مشخصات شیمیایی و فرمول آنها درج می شود که به گونه ای معرف درصد خلوص شان نیز می باشد.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی از لحاظ فرمول شیمیایی و ماهیت با مواد صنعتی و خوراکی موجود در بازار یکسانند، اما مواد در گرید و خلوص آزمایشگاهی معمولا دارای درصد خلوص بالا می باشند.

انواع مواد آزمایشگاهی و مواد شیمیایی

همانطور که گفته شد مواد شیمیایی ازمایشگاهی ، دارای استانداردهای بالای خلوص و کیفیت هستند تا برای مطالعات علمی و آزمایشاتی دقیق مناسب باشند. این مواد شامل شیمیکال‌ها، حلال‌ها، نمک‌های مخصوص، اسیدها، بازها، شیشه‌های مخصوص و تجهیزات آزمایشگاهی است.

از سوی دیگر، مواد شیمیایی عمومی معمولاً شامل موادی مانند آمونیاک، سدیم کربنات، اتانول، اسید استیک، آب اکسیژنه و … است که در مصارف متنوع از تمیز کردن و ضدعفونی کردن تا تهیه محصولات خانگی استفاده می‌شوند.

این تفاوتها عموماً در خلوص و درستی، استانداردهای تولید و مقادیر استفاده متمایز کننده هستند.

مواد آزمایشگاهی بر اساس کاربردشان و نیاز مصرف کنندگان در گرید های مختلفی که هر کدام درجه خلوص مختص خود را دارند از قبیل گرید های Extra pure – GR – ACS – HPLC – BioChemistry طبقه بندی می شوند.

تماس بگیرید