Skip to main content
4.7/5 - (40 امتیاز)

مواد شیمیایی آزمایشگاهی یکی از اصلی ترین و پرکاربرد ترین از گروههای مواد شیمیایی می باشد.

در این مطلب سعی می شود به چند نکته مهم درباره مواد شیمیایی آزمایشگاهی از جمله تعریف مواد شیمیایی آزمایشگاهی ،انواع مواد آزمایشگاهی ، کاربردهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی ، گریدها ، انواع برندهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی  وعوامل موثر در قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی اشاره کرد.

  • تعریف مواد شیمیایی آزمایشگاهی

موادی که به صورت اختصاصی در آزمایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرند را مواد شیمیایی آزمایشگاهی می نامند.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی همانطور که از نامشان نیز پیداست در آزمایشگاه ها به منظور انجام آزمایشهای گوناگون به کار میروند.

مواد شیمیایی آزمایشگاهی از لحاظ خلوص با موادی که برای ساخت مواد غذایی و خوراکی به کار میرود یکسان است.

  • تفاوت مواد شیمیای آزمایشگاهی با سایرمواد شیمیایی در درجه خلوص آنهاست که نوع آزمایشگاهی درجه بالاتری دارد.

البته مواد شیمیایی آزمایشگاهی از لحاظ ماهیت و نوع استفاده با سایر مواد یکسان هستند ولی  مواد آزمایشگاهی خلوص بالاتری نسبت به سایر مواد شیمیایی دارند.

  • گریدهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی شامل :

گريد AR Select Plus  ، گريد محيطي ، گريد پلاس محيطي ،اسيد هاي گريد OmniTrace ، اسيد هاي گريد Suprapur ،گريد Tracemetal ،گريد Tracemetal Plus  ،گريدهاي کروماتوگرافي مايع با کارآيي بالا و طيف سنجي ،گريد ChromARگريد HPLC/Spectro ،حلال هاي گريد OmniSolv HPLC ، گريد SpectrAR ، حلال هايي با کاربرد چندگانه ،گريد Absolv ،گريد Accusolv ،حلال هاي گريد OmniSolv و غیره

·        کاربردهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی

مواد شیمیایی آزمایشگاهی تنها برای استفاده در محیط آزمایشگاهی و تحت شرایط ایمن قابل استفاده اند ؛ چرا که اگر به صورت غیر ایمن استفاده شوند می توانند آسیب هایی جدی به شخص وارد کنند .

از کاربردهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی می توان به استفاده در صنایع پتروشیمی، آزمایشگاه ها، صنایع داروسازی پزشکی،  صنایع غذایی، گیاه شناسی، صنایع رنگ و رزین ، صنایع سرامیک و کاشی ،تولید سرم و واکسن، منابع طبیعی و محیط زیست ، آبکاری فلزاتف فاضلاب و غیره اشاره کرد.

  • معرفی برند های برتر مواد شیمیایی آزمایشگاهی

از برندهای مواد شیمیایی آزمایشگاهی می توان به مواد شیمیایی مرک و مواد شیمیایی سیگما آلدریچ اشاره کرد.

مواد شیمیایی مرک آلمان یکی از با کیفیت ترین مواد شیمیایی موجود حال حاضر در جهان می باشد.

کمپانی مرک آلمان در زمینه فروش انواع مواد شیمیایی، انواع مواد شیمیایی آزمایشگاهی ،ریزمولکول ها، زیست داروها، داروهای بدون نسخه و کریستال های مایع ، کیت های آزمایشی، مهارکننده ها و آنتی بادی های بیوشیمیایی، نرم افزار و تجهیزات آزمایشگاهی فعالیت میکند.

 

  • عوامل موثر بر قیمت مواد شیمیایی آزمایشگاهی

عوامل مختلفی بر قیمت مواد شیمیایی و فروش مواد شیمیایی آزمایشگاهی تاثیر می گذارد

قیمت روز مواد شیمیایی و لوازم آزمایشگاهی بسته به نوسانات ارزی در کشورمتفاوت است (مخصوصا این اواخر) و همچنین نوع ماده شیمیایی، برند و کشور سازنده آن نیز بر قیمتها تاثیر می گذارد.

  • خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی

در هنگام خرید مواد شیمیایی آزمایشگاهی حتما به خاطر داشته باشید  داشته باشید که فروشندگان قابل اعتمادی را انتخاب کنید تا خریدی مطمئن و با کیفیت داشته باشید.

شرکت مینا تجهیز آریا با سالها تجربه در زمینه واردات مواد شیمیایی آزمایشگاهی و پخش مواد شیمیایی آزمایشگاهی از کمپانی های معتبر (مواد شیمیایی مرک ، مواد شیمیایی سیگما آلدریچ ، مواد شیمیایی اکروس ، مواد شیمیایی آلفا ایسر) فعالیت می کند.

عرضه محصولات مواد شیمیایی و مواد شیمیایی آزمایشگاهی و مواد شیمیایی صنعتی به صورت مستقیم و بدون هیچگونه واسطه در کمترین زمان ممکن در اختیار شما مشتریان عزیزان قرار می گیرد که این وجه تمایز با سایر رقبا در این حوزه می باشد و این امر بدون شک جز با اعتماد شما مشتریان عزیز محقق نمی شود.

لذا شما دوستان عزیز و مشتریان عزیز می توانید برای کسب اطلاعات و راهنمایی بیشترنسب به برندها و کیفیت مواد شیمیایی از طریق راههای ارتباطی  شرکت مینا تجهیز آریا به نشانی http://www.minatajhiz.co.ir و یا شماره ۰۲۱۶۶۹۰۰۰۵۸ از مشاوره همکاران بهره مند شوید.

 

 

تماس بگیرید